METRO Minsk (Bělorusko)

Firma AMiT skupina Transportation v minulých týdnech úspěšně dodala a zrealizovala první projekt v Bělorusku a to kompletní informační systém cestujících (PIS) a TCN pro nové vozy METRA Minsk (Bělorusko) vyrobených firmou CJSC Stadler. Celkem se jednalo o výrobky na 10 souprav metra, 6 soupravy čtyř vozových a 4 souprav pěti vozových. Zakázka byla realizována prostřednictví partnera společnosti AMiT a to společností EUROMOBILE (Petrohrad)

Dodávka informačního systému pro cestující (PIS) obsahovala TFT displeje, LED panely, RGB led panely, HMI panelové počítače a dále pak z audio zařízení interkomy, IP audio zesilovače, reproduktory a audio ústředny. Pro TCN komunikaci společnost AMiT dodala HMI panelové počítače. Vzhledem k specifickým vlastnostem METRA byl kompletně přeprogramovaný software informačního systému ACASYS IS.

Čtyř-vozová souprava je o délce 78,4 metrů pojme 168 sedících cestujících a 588 stojících (5 osob/m2), zatímco pěti-vozová jednotka je dlouhá 97,7 metrů a pojme 212 sedících a 737 stojících cestujících.

První cestující mohli nastoupit do nových vozů METRA na 3 lince dne 4.2.2020