V únoru v Praze hostovala expertní skupina Trainet

V úterý 21. února 2017 proběhlo v Praze, v sídle naší společnosti AMiT, zasedání mezinárodní odborné skupiny UIC-IEC Trainet. Společnost AMiT je aktivním členem této významné mezinárodní skupiny. Na programu jednání byla standardizace aplikací v oblasti Multimediálního komunikačního systému pro cestující (Multimedia Passenger Communication System) a standardizace aplikací týkající se vzdáleného řízení trakcí a brzd drážních vozidel.

Trainet skupina byla vytvořena na základě spolupráce mezi organizacemi UIC a IEC. UIC (Union of Railways) organizace sdružuje provozovatele drah, zatímco IEC TC9 organizace sdružuje společnosti zabývající se výrobou a výzkumem v oblasti drážní techniky, tedy i AMiTu.

Trainet skupina je tvořena jednak zástupci UIC Rail Sector Forum – Rolling Stock Sector – Sector Expert Team 8 a jednak zástupci IEC TC9 Working Group 43. Členové Trainet skupiny jsou nejvýznamnějšími odborníky v oblasti drážní techniky na světě. Cílem skupiny je spojit úsilí v oblasti normalizace vlakových aplikací. Tato skupina vydává dokumenty, ze kterých jsou následně odvozeny společné IEC a UIC normy.

Publikováno v Novinky | 03/01/2017